FireEye ochroni przed atakami APT

Firma FireEye poinformowała o udostępnieniu usługi umożliwiającej wykrywanie i wczesne ostrzeganie przed atakami typu APT (advanced persistent threats), skierowanymi przeciwko organizacjom. Usługa Oculus zapewniać ma ochronę m.in. przed atakami, których celem jest wykradzenie poufnych informacji czy zakłócenie pracy firmy.

Do technik APT zalicza się metody ukierunkowanego ataku na organizację, których celem jest przełamanie jej zabezpieczeń informatycznych i pozyskanie poufnych informacji bez alarmowania służb IT. Przestępcy wykorzystują do tego celu m.in. złośliwe oprogramowanie, najróżniejsze techniki socjotechniczne oraz – bardzo często – spearphishing. 

Nowość firmy FireEye – Oculus – stworzona została z myślą o klientach, którzy korzystają już z oferowanej przez firmę usługi wykrywania złośliwego oprogramowania (działającej w oparciu o analizę zachowania danego kodu i potrafiącą identyfikować ataki przeprowadzana z wykorzystaniem luk zero-day). W ramach Oculus firma oferować będzie m.in. stały monitoring zasobów IT klienta, wykrywanie wszelkich zagrożeń i anomalii oraz możliwość natychmiastowego kontaktu z działem bezpieczeństwa w przypadku wykrycia prób ataku. 

Zobacz również:

"W obecnym świecie cyberataków nie istnieją granice, ani strefy czasowe. Klienci potrzebują ochrony o każdej porze i w każdym miejscu świata. Oculus udostępnia organizacjom każdej wielkości globalną platformę do ciągłej ochrony w czasie rzeczywistym, pomagającą chronić marki, własność intelektualną oraz dane" – wyjaśnia David DeWalt, CEO FireEye.


TOP 200