FireEye NX 900 - zabezpieczenie stworzone z myślą o zdalnych oddziałach

Firma FireEye poinformowała o wprowadzeniu na rynek rozwiązania FireEye NX 900, które zapewnia bezpieczeństwo zdalnym biurom i oddziałom dużych firm, wykorzystując do tego celu maszyny wirtualne. Produkt będzie powszechnie dostępny jeszcze przed końcem roku.

Architektura zabezpieczeń przedsiębiorstw jest tylko tak silna jak jej najsłabsze ogniwo”, mówi Manish Gupta, wiceprezes działu produktów w firmie FireEye. Takie słabe ogniwo może się znajdować np. w zdalnym biurze. Dzięki rozwiązaniu FireEye NX 900 zespoły ds. bezpieczeństwa mogą zastosować tę samą technologię FireEye, która zapewnia bezpieczeństwo systemowi IT funkcjonującemu w głównej siedzibie firmy, do ochrony dowolnego oddziału tej firmy.

FireEye NX 900 chroni system IT przed atakami, również tymi o długotrwałym działaniu (APT) oraz wykrywa szkodliwe oprogramowanie znajdującego się wewnątrz organizacji. Trzon platformy FireEye stanowi wirtualny moduł wykonawczy wspierany przez moduł do dynamicznej analizy zagrożeń, które umożliwiają identyfikację i blokowanie cyberataków w czasie rzeczywistym. Mając na uwadze ochronę klientów przed zagrożeniami pochodzącymi z różnych źródeł, rozwiązanie FireEye NX 900 jest zintegrowane z ogólną architekturą FireEye.

Zobacz również:

  • Uwaga na te cztery aplikacje Android – zawierają malware Joker
  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix

Zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na konferencję Best in Cloud, która podpowie Państwu jak przełożyć rozwiązania chmurowe na wyraźny efekt biznesowy. Konferencja odbędzie się 19 listopada 2013 w Warszawie.

Best in Cloud to nasza propozycja rzeczowej dyskusji o Cloud Computing w polskich firmach. O najlepszych pomysłach i przykładach zastosowania rozwiązań Cloud Computing w rodzimych uwarunkowaniach. Konferencja zogniskowana jest wokół wystąpień 6 finalistów konkursu Best in Cloud. To będzie duża porcja doświadczenia, wiedzy, inspiracji. Podanej w sposób syntetyczny i interaktywny, łącząc wymiary biznesowy, strategiczny i technologiczny.

Szczegółowy program konferencji pod adresem http://www.computerworld.pl/konferencja/BestinCloud.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200