Fibre Channel z Veracompu

Adaptec wybrała Veracomp SA na autoryzowanego dystrybutora kontrolerów Fibre Channel w Polsce.

Adaptec wybrała Veracomp SA na autoryzowanego dystrybutora kontrolerów Fibre Channel w Polsce. Veracomp SA wprowadził do sprzedaży kontrolery Fibre Channel z serii 9110. W pierwszym kwartale 2001 r. firma rozpocznie również sprzedaż najnowszych kart Fibre Channel 9210LP, które umożliwiają przesyłanie 2 GB danych na sekundę.

Według IDC zaawansowane technologie pamięci masowych, takie jak Fibre Channel, będą cieszyć się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorstw. W 2003 r. rynek rozwiązań SAN (Storage Area Networks), zbudowanych z wykorzystaniem systemów Fibre Channel przekroczy wartość 5,7 mld USD.

Najnowsze kontrolery Fibre Channel z serii 9210LP zostały stworzone dla średnich i dużych serwerów. Urządzenia mogą pracować w sieciach SAN wykorzystujących zarówno pojedynczą, jak i podwójną pętlę z arbitrażem (Fibre Channel - Arbitrated Loop). Urządzenia wyposażone są w Tachyon - 64-bitowy interfejs PCI firmy Agilent Technologies - pracujący z częstotliwością 66 MHz. W trybie pełnego dupleksu prędkość transmisji danych wynosi 400 MB na sekundę. Kontrolery współpracują z systemami Windows 2000, NT, Linux, NetWare, Solaris dla X86 oraz SCO Unixware. Produkt będzie dostarczany w dwóch wersjach: ze złączem LC oraz HSSDS.

Dostępne już w Polsce kontrolery Fibre Channel z serii 9110 przeznaczone są dla małych i średnich firm. Kontrolery umożliwiają komunikację pomiędzy serwerami, urządzeniami pamięci masowych, przełącznikami FC i hubami FC, zgodnie z technologią pętli z arbitrażem. Kontrolery AFC9110 pozwalają na przesyłanie 100 MB danych w ciągu sekundy w trybie pół dupleks (pojedyncza pętla FC-AL). Natomiast w trybie pełnego dupleksu, z zastosowaniem podwójnej pętli, szybkość ta wynosi 200 MB na sekundę. Kontrolery wyposażone są w 64-bitowy interfejs Tachyon, sterowniki i oprogramowanie do zarządzania siecią SAN zbudowaną z użyciem kontrolerów FC Adaptec. Kontrolery zapewniają wysoką wydajność, niezawodność i swobodny przepływ danych przy niskim obciążeniu CPU. Ich dodatkowym atutem jest możliwość wbudowania interfejsu SC, przystosowującego kartę do pracy w sieci światłowodowej lub interfejsu HSSDC w przypadku połączeń miedzianych.

Kontrolery Fibre Channel Adaptec-a objęte są 12 - miesięczną gwarancją. Ponadto, dystrybutor zapewnia partnerom handlowym dodatkowe usługi doradcze, udziela konsultacji technicznych oraz dysponuje silnym zapleczem serwisowym. Posiada też własne centrum szkoleń. Kontroler Adaptec 9100G z interfejsem HSSDC kosztuje 1428,00 USD, a z interfejsem optycznym SC – 1571,00 USD. Jest to sugerowana cena detaliczna netto. Ceny kontrolerów z serii AFC9210LP nie zostały jeszcze ustalone.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200