Fałszywe oferty

Przedstawiciele Monster.com, jednego z największych internetowych serwisów rekrutacyjnych, ostrzegli internautów przed fałszywymi ofertami pracy, publikowanymi po to, by wykradać dane osobowe.

"Od czasu do czasu zdarza się, że w naszym serwisie publikowane są fałszywe oferty, służące do nielegalnego gromadzenia informacji o niczego nie świadomych użytkownikach. Umieszczanie fałszywych ofert jest niezgodne zarówno z regulaminem korzystania z Monster, jak i z prawem" - czytamy w e-mailu rozesłanym przez Monster.com do użytkowników.

Przedstawiciele serwisu zapewniają, że po zidentyfikowaniu oferty takie będą natychmiast usuwane z serwisu, na wszelki wypadek zalecają jednak użytkownikom daleko idącą ostrożność. Szczególnie jest ona zalecana w przypadku ofert, w których potencjalni pracodawcy domagają się podawania danych już na pierwszy rzut oka nieprzydatnych w procesie rekrutacyjnym - np. numerów kart kredytowych.

Zobacz również:

  • Klasyczne Google Sites będzie działać do początku grudnia

Monster.com nie poinformował od jak dawna może trwać ten proceder, nie wiadomo też, czy do firmy zgłosili się jacyś poszkodowani użytkownicy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200