Faksowanie pocztą

FaxMailer jest profesjonalną usługą faksowania przez Internet.

FaxMailer jest profesjonalną usługą faksowania przez Internet.

Na razie serwis ten, przydatny jedynie tym firmom, które wysyłają faksy za granicę, jest przykładem usługi internetowej, z której można korzystać w Polsce bez naruszania prawa telekomunikacyjnego. FaxMailer odbiera dokumenty zapisane w postaci elektronicznej i przetwarza je na faks, kierując do odbiorcy docelowego.

Popularne w USA rozwiązania, takie jak Cynet, FaxNet, RightFAX czy Fax2Net, zbudowane na podstawie rozwiązań klient/serwer, wymagają od użytkownika instalacji odpowiedniego oprogramowania. W przypadku Fax-Mailer potrzebne jest jedynie połączenie z Internetem i adresem poczty elektronicznej. Poprzez list elektroniczny można skierować faks do dowolnego użytkownika w USA.

Serwis rozpoznaje i zapisuje jako faks dokumenty w różnych formatach popularnych programów biurowych, np. MS Office, Project, Lotus SmartSuite, Corel WordPerfect Suite, i formatach graficznych (GIF, JPEG, TIFF) oraz HTML, PDF i Postscript. Wystarczy, że użytkownik, zamierzający wysłać faks, wybierze opcję wysyłki listu z menu programu, tworząc automatycznie załącznik z edytowanym dokumentem i skieruje list pod adres firmy NetMoves, wskazując jako identyfikator odbiorcy numer faksu. W postaci faksu można także przesłać typowy e-mail.

Faksy można wysyłać również za pośrednictwem interfejsu WWW. Należy wtedy dysponować umową z firmą NetMoves, która pobiera opłaty od wysyłki pojedynczej strony faksu.

--------------------------------------------------------------------------------

NetMoves FaxMailer 1.0

NetMoves Corp.,http://www.netmoves.com

Cena: 40 USD za podpisanie umowy z firmą plus 10-15 centów za wysłanie pojedynczej strony faksu na terenie USA; cena faksów kierowanych do krajów Europy Zachodniej jest nieco większa

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200