Faks jak drukarka

Oki zastosowała mechanizm drukujący LED z drukarki Okipage 4w w Okifax 4100.

Oki zastosowała mechanizm drukujący LED z drukarki Okipage 4w w Okifax 4100.

Oki wprowadziła do sprzedaży urządzenie faksujące Okifax 4100, które wykorzystuje mechanizm drukujący LED zastosowany wcześniej w drukarkach stronicowych Okipage 4w. Jest ono przeznaczone do zastosowań domowych i dla małych biur. Okifax 4100 może być opcjonalnie wyposażone w dodatkowe funkcje, pozwalające na jego integrację z komputerami PC i używanie do skanowania, kopiowania i drukowania.

W urządzeniu zastosowano technologię poprawiania rozdzielczości OKI Smoothing Technology. Jest one wyposażone w 256 KB pamięci (maks. 1 MB), modem 14,4 Kb/s, pozwalający na przesyłanie faksów z prędkością wyższą niż konwencjonalna oraz funkcję automatycznego obniżania prędkości transmisji. Szybkość druku wynosi 6 str./min. Okifax 4100 może pracować w sieciach PSTN lub PBX. Ma rozdzielczość poziomą 8 pkt/mm i pionową do 15,4 linii/mm.

Standardowa pamięć RAM umożliwia zapamiętanie ok. 20 stron formatu A4. Użytkownik może zaprogramować i zapisać w pamięci 55 numerów telefonicznych. Dostępny jest również automatyczny system wybierania numerów alternatywnych w przypadku wystąpienia trudności z nawiązaniem połączenia oraz automatyczny przełącznik funkcji Telefon/Faks. Pobór mocy przez Okifax 4100 w trybie czuwania nie przekracza 0,5 W.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200