Fairphone 2 otrzyma aktualizację - koniec wsparcia po 8 latach

Konkurent dla takich smartfonów jak zapomniane dawno Samsung Galaxy S5, iPhone 6 czy HTC One M8 otrzyma ostatnią aktualizację oprogramowania.

Fairphone to firma produkująca smartfony, których nadrzędnym celem jest dbałość o środowisko naturalne. Zgodnie z misją firmy produkuje ona urządzenia, które można łatwo naprawić w przypadku uszkodzenia, a na dodatek otrzymują one aktualizacje oprogramowania przez wiele lat. Idealnym tego przykładem jest Fairphone 2 z 2015 roku.

Fairphone 2
Źródło: fairphone.com

Fairphone 2

Źródło: fairphone.com

Smartfon, który zadebiutował na rynku 8 lat temu otrzyma niedługo ostatnią aktualizację oprogramowania i status End Of Life.

Zobacz również:

  • Fairphone może zaprojektować tańszy model eko smartfona
  • Google łata 50 luk systemu Android

Fairphone 2 zadebiutował na rynku w 2015 roku z Androidem 5.0 Lolipop na pokładzie. Urządzenie wyposażono w 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD, procesor Qualcomm Snapdragon 801 oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. W tamtych czasach taka specyfikacja techniczna dostępna była jedynie w topowych smartfonach z Androidem - dziś wydajniejsze są najtańsze konstrukcje budżetowe.

W ciągu najbliższych dni FairPhone 2 otrzyma ostatnią aktualizację oprogramowania, która zgodnie z zapowiedziami producenta wprowadzi na pokład Androida 10 (data premiery 2019 rok). Producent informuje, że będzie to ostatnia aktualizacja rozwojowa oraz zabezpieczeń i zachęca do zakupu nowych urządzeń.

FairPhone 2 otrzyma poprawki zabezpieczeń datowane na 1 marca 2023 roku.

Dla porównania kohurnecyjne smartfony już dawno nie otrzymują nowych aktualizacji. Samsung Galaxy S5 został zaktualizowany do Androida 6.0 Marshmallow w 2016 roku, a iPhone 6 utracił wsparcie wraz z nadejściem iOS 13 w 2019 roku.

FairPhone sprzedaje aktualnie model 4 z 5-letnią gwarancją producenta oraz wsparciem dla 5G.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200