Facebook zmienia niespodziewanie nazwę swojej kryptowaluty

Stare przysłowie mówi, że koni nie powinno się nigdy zmieniać podczas przeprawy na środku rzeki. Firmie Facebook jest ono chyba obce, gdyż podjęła ona wczoraj zaskakującą decyzję, zmieniając nazwę swojej kryptowaluty, jak również zarządzającemu nią ciała.

Diem

Tym samym stara nazwa kryptowaluty – czyli Libra - odchodzi do lamusa, a w jej miejsce pojawia zaczerpnięte z łaciny słowo Diem (co oznacza dzień). Wszyscy znamy chyba znane zawołanie „Carpe diem”. To cytat zaczerpnięty z poezji Horacego (znaczący tyle co „chwytaj dzień”), nawołujący do tego aby cieszyć się szczęśliwą chwilą, która właśnie trwa.

Ten zaskakujący rebranding ma ponoć pomóc firmie Facebook promować jej kryptowalutę, gdyż nie będzie się ona już kojarzyć ze starą nazwą i tym, że wiele organizacji finansowych i banków wypowiadała się o niej w ostatnich miesiącach bardzo krytycznie. Próba wejścia firmy Facebook na rynek usług finansowych była rzeczywiście ostro krytykowana włącznie z opiniami, że projekt powinien zostać wstrzymany.

Zobacz również:

  • Doświadczenia z przeszłości gwarancją sukcesu przyszłości
  • Chiny chcą sprawdzać komentarze przed publikacją w social media
  • Platforma Azure Purview ma nową nazwę

Zmienia się też nazwa powołanego do życia przez Facebook stowarzyszenia, które będzie zarządzać kryptowalutą. Tak więc Libra Association nazywa się od dzisiaj Diem Association.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200