Facebook zapowiada rewolucję

Korporacja informuje, że opracowana przez nią strategią zakłada iż za dziesięć lat połowa jej pracowników będzie pracować nie na miejscu w biurze, ale zdalnie siedząc przed ekranem komputera w domu. Szef firmy (Mark Zuckerberg) oświadczył w tym tygodniu, że w odpowiedzi na pandemię korononawirusa opracowała ona jak to określił bardzo agresywny plan wdrażania w życie takiej strategii.

Analitycy są zdania, że zapowiedź tak wpływowej i opiniotwórczej firmy jaką jest Facebook, może przyspieszyć proces rodzenia się zupełnie nowych norm kulturowych dotyczących pracy i sposobów jej wykonywania. W obliczu takiej zapowiedzi są też pewni, że Dolina Krzemowa (czyli siedziba Facebooka i innych gigantów przemysłu IT) będzie forpocztą takich zmian.

Mark Zuckerberg nakreślił plany wprowadzenia w życia nowej strategii zatrudnienia w transmitowanej wczoraj w USA na żywo konferencji. „Tak naprawdę to już dzisiaj większość z nas pracuje bardzo często zdalnie. Myślę, że Facebook ma w tym obszarze najbardziej dalekosiężne plany ze wszystkich firm IT i zamierza to robić konsekwentnie oraz w przemyślany i odpowiedzialny sposób ”, zapowiedział Zuckerberg. I dodał, „Sądzę, że w ciągu najbliższe dekady około 50% naszych pracowników będzie pracować zdalnie bez wychodzenia z domu”.

Zobacz również:

A pracowników takich jest bardzo dużo, gdyż Facebook zatrudnia obecnie na całym świecie ok. 48 tys. osób. Do tego trzeba zaliczyć podobną liczbę pracowników kontraktowych pracujących dla tej korporacji. Większość z nich pracuje w kwaterze głównej, w dużych kampusie znajdującym się w Menlo Park (Kalifornia).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200