Facebook z wideorozmowami Skype

Rozwiązania firmy Skype posłużą do rozszerzenia funkcjonalności serwisu Facebook o szereg rozwiązań z zakresu komunikacji głosowej i połączeń wideo. Operator najpopularniejszego serwisu społecznościowego zapowiada stworzenie całego ekosystemu aplikacji tworzonych m.in. wraz z dostawcami najpopularniejszych technologii i usług internetowych.

Wedle zapowiedzi dzięki wykorzystaniu technologii firmy Skype użytkownicy serwisu Facebook zyskają m.in. możliwość nawiązania bezpośredniego połączenia wideo ze znajomymi. Do nawiązania połączenia między użytkownikami serwisu Facebook wymagane ma być jedynie zainstalowanie dedykowanej aplikacji internetowej. Planowane jest też stopniowe rozszerzanie funkcji opartych na technologiach Skype. Rozszerzona ma zostać również m.in. liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w wideokonferencjach realizowanych za pośrednictwem serwisu Facebook. Przedstawiciele firmy Skype nie wykluczają również, że w ramach serwisu Facebook uruchomione zostaną m.in. komercyjne usługi VoIP. Tony Bates, dyrektor generalny firmy Skype uważa również, że współpraca z operatorem najpopularniejszego serwisu społecznościowego przyczyni się do zwiększenia dostępności usług telekomunikacyjnych Skype.

Zaplanowane na kolejne tygodnie zmiany dotyczyć będą m.in. zaszytych w serwisie Facebook funkcji komunikatora tekstowego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że władze firmy Skype zamierzają rozwijać najpopularniejszy serwis społecznościowy m.in. pod kątem utworzenia platformy aplikacyjnej opartej na bezpośredniej komunikacji z użytkownikami. Powstać ma m.in. globalny ekosystem aplikacji rozszerzających możliwości serwisu Facebook. "Zamierzamy pozostawić rozwój aplikacji działających w społeczności serwisu Facebook niezależnym twórcom. Będziemy również współpracować z firmami, które osiągnęły sukces w swoim segmencie" - podkreśla Mark Zuckerberg, dyrektor generalny firmy Facebook. Taka strategia ma odróżniać firmę Facebook od pojawiających się na rynku konkurentów. Wiele wskazuje, że w najbliższym czasie głównym konkurentem serwisu Facebook stanie się sieć społecznościowa budowana przez firmę Google. Oficjalnie zapowiedziany w ubiegłym tygodniu serwis Google+ będzie w dużej mierze czerpać z doświadczeń firmy Facebook. Wedle zapowiedzi będzie on jednak łączył zalety globalnych społeczności z serwisami lokalnymi. Serwis Google+ ma jednak bazować przede wszystkim na własnych rozwiązaniach firmy Google.

Zobacz również:

  • Facebook i Instagram bez reklam, ale za dodatkową opłatą

Przeczytaj także:

Demokracja twitterowa

Serwisy społecznościowe to coraz bardziej doceniane narzędzie komunikowania się. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z reguł, które rządzą obiegiem informacji w tym "systemie"

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200