Facebook przywróci funkcję in-app messaging

To funkcja, która pozwala użytkownikom Facebooka uzyskiwać szybko dostęp do skrzynki odbiorczej Messengera. Funkcja taka była dostępna wiele lat temu, ale w 2016 roku została z Facebooka usunięta, co miało zachęcić użytkownik do korzystania z aplikacji Messenger.

Grafika: Jack-Moreh/freerangestock

Biorąc pod uwagę fakt, że wielu użytkowników skrytykowało od razu mocno tę decyzję, Facebook co prawda z dużym opóźnieniem, ale zdecydował się ją przywrócić. Zmiana następuje chyba nieprzypadkowo w momencie, w którym tak Facebook jak i inne platformy należące do firmy Meta rywalizują mocno z TikTokiem.

Facebook zapowiada przy tym, że w nachodzących miesiącach zamierza wprowadzić do swojej sieci społecznościowej kolejne funkcje, które będą go integrować z jego kolejnymi aplikacjami. Robi to z myślą o tym, aby użytkownicy mogli szybko komunikować się ze sobą niezależnie od tego, z jakiej aplikacji korzystają w danym momencie.

Zobacz również:

  • Pentagon blokuje terminale Starlink będące na wyposażeniu armii rosyjskiej
  • Telegram wychodzi na prostą i zapowiada IPO
  • Meta będzie znakować szkodliwe treści generowane przez AI

Wiąże się to chyba też z nową strategią Facebooka, który chce aby jego platformy pełniły nie tylko rolę komunikatorów, ale również narzędzi pozwalających nawigować po internecie. Firma chce też w ten sposób wysłać komunikat mówiący, że jej platforma społecznościowa rozwija się, świadcząc obecnie swoje usługi każdego dnia dwóm miliardom użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200