Facebook odkłada moment wdrożenia do użytku kryptowaluty Libra

Mark Zuckerberg (prezes Facebooka) opublikował wczoraj oświadczenie poruszające kwestię kryptowaluty Libra, które wysłał na początku tego tygodnia do rządu USA. Zapewnił w nim, że Facebook wstrzyma się z wprowadzeniem do obiegu tej elektronicznej waluty do momentu, w którym organy regulacyjne USA wyrażą na to oficjalną zgodę.

Tym samym spekulację mówiące o tym, że Facebook zdecyduje się na taki krok nie czekając na taką decyzję, wydają się być rozwiane. Wiadomo też, że opublikowane wczoraj oświadczenie Mark Zuckerberg zaprezentuje dzisiaj Izbie ds. Usług Finansowych (House Committee on Financial Services), przez którą zostanie dzisiaj przesłuchany. Izba ogłosiła w sierpniu iż zamierza bliżej przyjrzeć się tej sprawie i wezwie na przesłuchanie zarówno szefa Facebooka, jak również inne organy odpowiedzialne za rynki finansowe.

Na czele zespołu pracującego nad kryptowalutą Libra stoi od samego początku David Marcus, jeden z dyrektorów Facebooka. W zamyśle jej twórców Libra pozwoli użytkownikom tej największej na świecie sieci społecznościowej realizować transakcje finansowe i płacić za kupowane przez nich produkty i usługi za pośrednictwem i z poziomu kilku aplikacji należących do Facebooka, takich jak Messenger czy WhatsApp.

Zobacz również:

  • Najcenniejsze światowe marki – ranking zdominowały firmy technologiczne
  • Giełdowy awans kryptowaluty Ether

Biorąc pod uwagę wcześniejsze wydarzenie, które miało miejsce na początku tego miesiąca, cały projekt Libra stoi pod znakiem zapytania. Chodzi o to, że szeregi Libra Association (organizacji pilotującej i wspierającej ten projekt) opuściło kilka liczących się na rynku finansowym firm, wśród których znalazły się takie tuzy, jak Mastercard, Visa, eBay, Stripe czy Mercado Pago.

Jakby tego było mało, we wrześniu na taki krok zdecydowała się firma PayPal, na czele której w poprzednich latach stał nie kto inny, jak obecny szef Libra Association (czyli David Marcus). Biorąc to wszystko pod uwagę, Libra wydaje się być na zakręcie i być może cały ten projekt jeśli nie spali całkiem na panewce, to zostanie w dużym stopniu okrojony.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200