Facebook będzie mieć nowego CTO

W korporacji szykuje się mała rewolucja. Długoletni dyrektor ds. technologii (CTO; Chief Technology Officer ) i prawa ręką szefa tej korporacji poinformował, że w przyszłym roku złoży rezygnację z tego stanowiska. Mike Schroepfer – bo o nim mowa – piastował tę funkcję przez ostatnie osiem lat.

Rys: Luca Sammarco/Pexels

Jego następcą b edzie Andrew Bosworth, który odpowiada obecnie w Facebooku za rozwój rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Według analityków świadczy to o tym, że Facebook postawi teraz w większym stopniu na rozwiązania przeznaczone dla firm.

Schroepfer jest jednym z pierwszych weteranów pamiętających czasy początków tej korporacji (pracuje w niej od 13 lat), który zdecydował się na taki krok.

Zobacz również:

  • Inteligentna giełda – świat się kończy czy zaczyna?
  • Facebook i Instagram bez reklam, ale za dodatkową opłatą
  • Firma OpenAI zwalnia twórcę ChatGPT

Nie rozstaje się jednak na dobre z Faceboookiem i pozostanie dalej w korporacji, pełniąc w niej funkcję nieformalnego doradcy, czyli będzie jak to sam określił tzw. „fellow senior”. Do jego zdań należeć będzie wsparcie przy wyznaczaniu ogólnej strategii firmy, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych technologii IT, takich jak sztuczna inteligencja.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200