FSMS w krajowej sieci stacjonarnej

Z początkiem 2003 r., przy współpracy operatorów stacjonarnych i komórkowych, firma Fincom Poland (przedstawiciel Microcom w Polsce) zamierza udostępnić niektórym abonentom telefonii stacjonarnej i sieci komórkowych wzajemne komunikowanie się za pomocą wiadomości tekstowych SMS.

Przekaz cyfrowych wiadomości tekstowych przez zwykłą analogową linię telefoniczną wymaga stosowania po stronie użytkownika nowoczesnego telefonu z ekranem LCD (odczyt tekstu) lub specjalnej przystawki Microcom Phone Buddy Expert przyłączanej do telefonu analogowego. Zestaw taki będzie umożliwiał nie tylko wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS przez sieć telefonii stacjonarnej. Za jego pośrednictwem abonent będzie mógł także odbierać i wysyłać wiadomości e-mail oraz faksy, identyfikować numer rozmowy przychodzącej oraz korzystać z książki telefonicznej - podobnie jak w telefonach komórkowych.

Aby korzystać z usługi FSMS (Fixed SMS) w sieci telefonicznej, potrzebna jest dodatkowo instalacja w zasobach sieci stacjonarnej centrum komunikatów stacjonarnych SMS (FSMSC), które już niedługo winno być dostępne w polskich sieciach stacjonarnych. Jeśli odbiorca stacjonarny ma przystawkę Microcom Phone Buddy (bądź inny terminal SMS), wówczas na wyświetlaczu pojawi się wysyłany tekst. Jeśli natomiast odbiorca ma jedynie zwykły telefon bez funkcji SMS, (tradycyjny telefon tarczowy), wówczas system zamieni przesłany tekst na automatycznie generowany komunikat głosowy.

Zobacz również:

  • WordPress 6.5 trafia na rynek. Oto 5 najważniejszych zmian
  • VoLTE w praktyce - czy warto korzystać z tej technologii?

Użytkowe oprogramowanie producenta przystawki Microcom CE (Republika Czeska) zostało dostosowane do obsługi komunikatów bankowych typu SMS banking.

Microcom Phone Buddy Expert ma pojawić się na polskim rynku najpóźniej w połowie stycznia 2003 r., a jego cena ma wynosić około 250 złotych brutto.

Drugim produktem wprowadzanym w Polsce przez Fincom Poland jest identyfikator połączeń przychodzących Microcom Caller ID Classic, przeznaczony dla abonentów telefonii stacjonarnej.

Ta przystawka przystosowana do przyłączenia analogowego aparatu telefonicznego służy głównie do identyfikacji numeru rozmowy przychodzącej. Oprócz zegara i kalendarza ma ona zainstalowany licznik czasu trwania rozmowy z możliwością rejestracji 99 numerów rozmów przychodzących i możliwością zapisu do 25 numerów rozmów wychodzących.

Więcej Informacji:http://www.fincom.pl, http://www.microcom.com.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200