FRSI nagrodzona przez Komisję Europejską w konkursie "E-inclusion Awards 2012"

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek, jest jednym z tegorocznych zwycięzców konkursu "E-inclusion Awards 2012". FRSI została nagrodzona za działania, dzięki którym więcej ludzi korzysta z nowoczesnych technologii.

Konkurs zorganizowano po raz drugi. W tym roku zgłoszono blisko 300 inicjatyw z 35 krajów Europy. Nagrody przyznano zarówno osobom, jak i organizacjom. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego została nagrodzona za Program Rozwoju Bibliotek, dzięki któremu ponad 3300 bibliotek z małych miejscowości w całej Polsce jest wyposażonych w komputery i Internet. Sprzęt jest przeznaczony do użytku publicznego i korzysta z niego rocznie prawie 700 tysięcy mieszkańców małych miejscowości.

"Nagroda Komisji Europejskiej to dla Fundacji ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że w Brukseli doceniono Program Rozwoju Bibliotek, a przede wszystkim same biblioteki jako ważne miejsca dostępu do nowoczesnych technologii oraz edukacji cyfrowej. Nasze badania pokazują, że 37% osób, które odwiedziły placówki uczestniczące w Programie Rozwoju Bibliotek, właśnie tu stawiało swoje pierwsze kroki w Internecie. Nagroda jest więc wyróżnieniem przede wszystkim dla bibliotekarek i bibliotekarzy, którzy w sposób przyjazny zachęcają i uczą mieszkańców korzystania z nowoczesnych technologii" - powiedział Rafał Kramza, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Dyrektor Programu Rozwoju Bibliotek.

Zobacz również:


TOP 200