FLARE - najnowszy telefon komórkowy Motoroli

Telefony komórkowe FLARE Motoroli produkowane są w jedenastu kolorach i pięciu odmianach konstrukcyjnych, dzięki czemu kupujący ma do wyboru 55 modeli.

Telefony komórkowe FLARE Motoroli produkowane są w jedenastu kolorach i pięciu odmianach konstrukcyjnych, dzięki czemu kupujący ma do wyboru 55 modeli.

FLARE są nieco cięższe od poprzedniego modelu Motoroli ( najlżejszego na świecie telefonu komórkowego MicroTac - 115 g) i ważą nieco ponad 190 g. Umożliwiają jednak przeprowadzanie rozmów przez dłuższy czas bez ponownego ładowania akumulatorów, w modelach analogowych do 200, a w modelach cyfrowych do 225 minut. FLARE może być zasilany z akumulatorka niklowo-kadmowego (standard) lub litowego, oferowanego jako wyposażenie dodatkowe.

Wiceprezes Motoroli, naczelny dyrektor działu telefonii komórkowej, Don Burns twierdzi, że "dziś użytkownicy telefonów komórkowych potrzebują aparatów, które odzwierciedlają ich styl życia i poglądy. Wprowadzając na rynek FLARE jesteśmy jedyną firmą, która oferuje prawdziwą możliwość wyboru w zakresie koloru, stylu, cech indywidualnych oraz ceny aparatu komórkowego".

Wszystkie modele FLARE są wyposażone w cechę zwaną "personality" (osobowość), która umożliwia dostosowanie do indywidualnych wymagań użytkownika wszystkich cech telefonu oraz języka, w którym ukazują się na wyświetlaczu aparatu instrukcje. Ważną cechą tych telefonów jest prostota obsługi, prawie w każdej sytuacji użytkownik przyciska jedynie guzik OK, aby odpowiedzieć na wyświetlane pytania i wybrać rodzaj funkcji oraz wykonać połączenie. Jednocześnie przekazywane są użytkownikowi krótkie wyjaśnienia funkcji oraz instrukcje dalszego postępowania.

Wkrótce sprzedawana będzie karta PCMCIA, przez którą telefony FLARE będą mogły być połączone z komputerem, a za jego pośrednictwem z faksem, pocztą elektroniczną i bazami danych.

Komórkowe telefony FLARE produkowane są w wersji analogowej oraz cyfrowej i mają wymiar 142x59x27 mm. Można je kupić m.in. na terenie całej zachodniej Europy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200