FCC zbada czy sieci Wi-Fi 6E mogą zakłócać pracę innych bezprzewodowych systemów łączności

Amerykańskie stowarzyszenie NSMA (National Spectrum Management Association) przekazało FCC (Federalna Komisja Łączności USA) dokument w którym alarmuje, że częstotliwości emitowane przez sieci Wi-Fi 6E (chodzi o używane przez nie pasmo 6 GHz) mogą zakłócać pracę innych systemów bezprzewodowej łączności, również tych używanych przez służby ratunkowe czy linie lotnicze.

Grafika: Ivan_L/freerangestock

Stowarzyszenie wzywa komisję FCC nie przeprowadzenia stosownych testów z użyciem posiadanych przez nią zautomatyzowanych systemów kontroli częstotliwości, a następnie podania wyników tych testów do publicznej wiadomości.

Stowarzyszenie zdecydowało się na taki krok powołując się na zastrzeżenia podobnego typu, jakie na początku tego roku wysunęły linie lotnicze. Informowały one wtedy operatorów sieci telekomunikacyjnych iż wdrażane przez nie usługi wykorzystujące sieci komórkowe 5G mogą zakłócać pracę używanych przez nie systemów łączności, które bazują na starszych technologiach. Doszło wtedy nawet do tego, że szereg operatorów sieci komórkowych w USA opóźniło wprowadzenie niektórych usług opartych o 5G do czasu, gdy kwestia ta zostanie definitywnie wyjaśniona.

Zobacz również:

  • Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl
  • Apple nieprędko do implementacji Wi-Fi 7 w swoich urządzeniach
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200