FBI podejmie współpracę z Have I Been Pwned

Have I Been Pwned to usługa pozwalająca sprawdzić, czy nasze dane nie zostały naruszone. Obecnie została przekonwertowana na rozwiązanie open source za pośrednictwem .NET Foundation i nawiązała współpracę z FBI.

Have I Been Pwned zacznie współpracować z FBI / Fot. Unsplash.com

Have I Been Pwned zacznie współpracować z FBI / Fot. Unsplash.com

Have I Been Pwned (HIBP) to strona www, która od lat działa na rynku i jest polecana przez wielu ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Pozwala sprawdzić, czy nasze adresy e-mail i hasła nie zostały przechwycone przez hakerów. Obecnie nawiązała współpracę z FBI, która ma zapewnić dostęp do szerszego zbioru danych. Dzięki temu HIBP zwiększy swój katalog.

Amerykańskie organy ścigania zwróciły się do HIBP w celu omówienia tego, jak mogłoby wyglądać budowanie kanałów dostarczających informacje na temat złamanych haseł. Zyskać na współpracy mają dwie strony. HIBP zwiększy katalog danych, co sprawi, że użytkownicy zyskają więcej informacji o tym, czy ich loginy i hasła zostały naruszone. FBI z kolei będzie mogło wykorzystać rozwiązania HIBP na większą skalę, prowadząc działania przeciw cyberprzestępcom.

Zobacz również:

  • FBI ostrzega przed publicznymi ładowarkami USB
  • Ważne trendy na 2024

Pobierz: Vivaldi

FBI dostarczy swoje bazy danych o hasłach w parach SHA-1 i NTLM, co doskonale współpraca z obecnymi rozwiązaniami dotyczącymi przechowywania danych w bazie HIBP. Serwis będzie je wprowadzał do systemu w miarę ich udostępniania. Kluczem do tej współpracy jest zapewnienie ustalonej trasy pozyskiwania, przez którą dane mogą przepływać i być udostępniane użytkownikom w odpowiednim tempie.

HIBP jest bardzo użyteczną usługą, ale do tej pory była prowadzona jako projekt jednej osoby. Teraz jednak zostanie przekształcona w projekt open source, ponieważ skala i charakter usługi utrudniały zarządzanie nią.

Zobacz: Teamsy

Usługa w najbliższych miesiącach zaoferuje więc dostęp do jeszcze większej biblioteki danych, a użytkownicy dowiedzą się o ewentualnych naruszeniach szybciej, niż wcześniej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200