FBI ostrzega przed cyberatakami

FBI poinformowało przedstawicieli amerykańskich firm i instytucji o możliwości ataków na ich systemy komputerowe. Akty te mogą być konsekwencją amerykańskiej operacji militarnej w Afganistanie.

FBI poinformowało przedstawicieli amerykańskich firm i instytucji o możliwości ataków na ich systemy komputerowe. Akty te mogą być konsekwencją operacji militarnej w Afganistanie.

Amerykański prokurator generalny, John Ashcroft, powiedział, że komunikat ostrzegający przesłano do przedstawicieli 27 tys. amerykańskich firm i instytucji. Wśród nich są m.in. operatorzy telekomunikacyjni, banki i instytucje, zajmujące się administrowaniem systemów kluczowych dla amerykańskiej gospodarki (np. sieciami wodociągowymi czy energetycznymi).

Zobacz również:

Zdaniem przedstawicieli FBI, w obecnej sytuacji prawie pewne jest, że ataki na amerykańskie systemy komputerowe nastąpią. Dlatego rzecznik prasowy Narodowego Centrum Ochrony Infrastruktury (komórka FBI, zajmująca się bezpieczeństwem komputerowym) zaleca firmom, by w najbliższych dniach szczególnie zadbały o bezpieczeństwo swoich systemów.


TOP 200