F5 przejmuje NGINX

F5 Networks (dostawca usług świadczonych przez środowiska multi-cloud, działający na rynku rozwiązań IT od 1996 roku) ogłosił, że przejmuje firmę NGINX, która specjalizuje się w projektowaniu aplikacji bazujących na otwartym kodzie. Całkowita wartość transakcji sięga kwoty 670 mln USD.

Zgodnie z umową F5 zobowiązuje się do dalszego inwestowania w projekty open source pilotowane przez NGINX i zachowania tej marki. Jednocześnie aktualny CEO firmy NGINX (Gus Robertson) oraz jej dwa założyciele (Igor Sysojev i Maksim Konovalov) dołączają do F5 i będą w niej piastować ważne stanowiska.

François Locoh-Donou (dyrektor i prezes zarządu F5) jest pewny, że przejęcie NGINX umocni pozycję jego firmy na rynku i przyspieszy transformację w obszarze oprogramowania multi-cloud. F5 przejmuje bowiem od NGINX wiodące rozwiązania dostarczania aplikacji oraz ogromną bazę użytkowników open source. Komentując transakcję, François Locoh-Donou mówi, „wspólnie dostarczymy stałe usługi aplikacyjne we wszystkich środowiskach multi-cloud i połączymy siły specjalistów NetOps i DevOps w przedsiębiorstwach”.

Zobacz również:

  • Kościół katolicki zabrał głos w sprawie AI

F5 zamierza wzbogacić bieżącą ofertę NGINX o własne rozwiązania ochrony, zachowując piony operacyjne NGINX w San Francisco, w Kalifornii oraz w pozostałych lokalizacjach na świecie. Zintegruje także swoje innowacje cloud-native z technologią balansowania obciążenia od NGINX. Pozwoli to na przyspieszenie procesu wprowadzania na rynek usług aplikacyjnych dla nowoczesnych, skonteneryzowanych aplikacji.

Dwa ostatnie przejęcia zrealizowane przez firmę F5 miały miejsce w 2013 i w 2014 roku. W tym pierwszym przypadku chodzi o firmę Versafe, a w drugim o firmę Defence.Net.

Firma F5 znana jest przede wszystkim ze swojego produktu noszące nazwę BIG-IP. Jest to rozbudowana platforma sprzętowa zaprojektowana z myślą o dostawcach usług sieciowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200