F5 kupi prawdopodobnie od firmy Brocade jej biznes ADC

W internecie pojawiły się spekulacje, że F5 Networks przymierza się do zakupu oddziału firmy Brocade zajmującego się projektowaniem wirtualnych platform ADC (Application Delivery Controller).

Rozwiązania ADC (kontrolery dostarczania aplikacji) odgrywają w firmach ważną rolę. Zarządzają ruchem sieciowym i wspierają funkcjonalności, które zwiększają dostępność aplikacji oraz podnoszą ich wydajność oraz zapewniają im większe bezpieczeństwo.

Najpierw należy przypomnieć, że Brocade został w zeszłym roku przejęty za kwotę 5,5 mld USD przez firmę Broadcom, która powiedziała wtedy od razu iż zamierza zachować dla siebie tylko dział projektujący i produkujący układy obsługujące połączenia Fibre Channel, a pozostałe działy będzie sprzedać.

Zobacz również:

  • Parlament francuski przyjął prawo, które stoi w sprzeczności w unijną dyrektywą AI Act
  • Zadbaj o bezpieczeństwo informatyczne Twojego biznesu

Właśnie dlatego Brocade wspólnie z nowym właścicielem pozbył się dwa miesiące temu firmy Ruckus Wireless (którą Brocade kupił w drugim kwartale zeszłego roku za kwotę 1,2 mld USD). Nowym właścicielem Ruckus Wireless została dwa miesiące temu firma Arris International.

Brocade i F5 nie skomentowały jak dotąd oficjalnie tych doniesień, tak iż na razie są to tylko spekulacje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200