F-Secure oferuje rozwiązanie chroniące chmurowe i wirtualne środowiska IT

F-Secure wprowadza na rynek rozwiązanie klasy "enterprise" służące do zabezpieczania wirtualnych i chmurowych środowisk IT. Oprogramowanie nosi nazwę Security for Virtual and Cloud Environments i chroni maszyny wirtualne działające zarówno w chmurach publicznych jak i prywatnych.

Produkt wykorzystuje technologię proaktywnej analizy behawioralnej i mechanizm zabezpieczający system IT przed działaniem eksploitów. Oba te komponenty identyfikują i blokują ataki złośliwego oprogramowania, które wykorzystuje luki istniejące w aplikacjach. Zadanie wyszukiwania szkodliwych programów jest realizowane przez dedykowaną do tego celu maszynę, przez Serwer Skanowania i Oceny Reputacji.

Rozwiązanie można wdrażać w środowiskach wirtualnych, mieszanych i hybrydowych, obejmujących różnorodne kombinacje maszyn tradycyjnych jak i wirtualnych. Nie wymaga ono hiperwizora i może obsługiwać wszystkie popularne platformy wirtualizacji, takie jak VMware, Citrix czy Microsoft Hyper-V. Administrator może zarządzać wszystkimi elementami rozwiązania centralnie, za pomocą jednego narzędzia, jakim jest oprogramowanie Policy Manager.

Zobacz również:

  • Dzięki tej umowie polska policja zyska wiedzę i narzędzia zapobiegające cyfrowym zagrożeniom
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200