Extreme przejmuje za 180 mln USD firmę Enterasys

Na rynku rozwiązań Ethernet ważna zmiana - Extreme Networks przejmuje za 180 mln USD (w gotówce) prywatną firmę Enterasys, zatrudniającą obecnie ok. 900 pracowników i mającą przychody rzędu 330 mln USD. Firma Enterasys powstała w wyniku wydzielenia się swego czasu z Cabletron Systems.

Extreme zapowiada, że w najbliższej przyszłości wprowadzi do swojego flagowego produktu, jakim jest sieciowy system operacyjny ExtremeXOS, rozwiązania programistyczne opracowane przez Enterasys. Pracujące pod kontrolą tego systemu przełączniki linii Summit będą wtedy mogły lepiej obsługiwać środowiska sieciowe SDN (Software-Defined Network). Extreme zapewnia jednocześnie, że wszystkie platformy sprzętowe oferowane do tej pory przez obie firmy będą dalej oferowane i wspierane.

Extreme opublikował też krótki komunikat komentujący przejęcie, w którym można przeczytać, "wierzymy, że beneficjantami tego posunięcia będą klienci, gdyż będą mieli do czynienia z jednym systemem operacyjnym, który obsługuje obie linie przełączników, oferując jednocześnie ich użytkownikom te same funkcjonalności. Będą mogli też wybrać, która platforma sprzętowa lepiej spełni ich oczekiwania i potrzeby".

Zobacz również:

  • Bosch ogłosił zamiar zakupu firmy TSI Semiconductors

W wyniku przejęcia Enterasys firma Extreme podwoi swój niewielki udział w rynku rozwiązań Ethernet do poziomu 3%. Firma nie mogła się pochwalić w ostatnim czasie sukcesami, zmniejszając bez przerwy od 2009 r.  liczbę zatrudnionych pracowników. Jak podaje Wall Street Journal, zyski Extreme zmalały w jej ostatnim finansowym kwartale o 59%.

 Extreme przejmuje firmę Enterasys od Gore Group, która z kolei kupiła ją w 2006 r. za 386 mln USD. Gore Group przejęła w tym samym czasie Siemens Enterprise, mając nadzieję, że zbuduje w ten sposób silną korporację oferującą rozwiązania zunifikowanej komunikacji (UC). Plany te spaliły jednak na panewce, gdyż dużą części rynku UC przejęła w następnych latach firma Cisco.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200