Extreme kupuje od firmy Avaya jej sieciowy biznes

Na rynku IT obserwujemy ostatnio ciągłe przetasowania. Dopiero co informowaliśmy o tym, że HPE przejmuje firmę Nimble Storage, a chwilę po tym przyszło kolejna ważna wiadomość, która zmieni również sporo na tym rynku. Znajdująca się w stanie upadłości firma Avaya znalazła kupca na swój oddział produkujący rozwiązania sieciowe. Jest to Extreme Networks.

Transakcja opiewa na kwotę 100 mln USD. Jak wiadomo firma Avaya ogłosiła w styczniu tego roku upadłość informując jednocześnie, że zamierza ograniczyć produkcję sprzętu, a będzie się starać odbudować biznes koncentrując swoją uwagę na oprogramowaniu i usługach.

Warto przypomnieć, że firma Avaya działa na rynku IT od 2000 roku. Wtedy to grupa pracowników opuściła firmę Lucent Technologies i założyła nowy podmiot: Avaya Inc. Po kilku latach, w 2007 roku, firma trafiła w prywatne ręce.

Zobacz również:

Cała transakcja musi jeszcze zostać zaakceptowana przez sąd zajmujący się upadłościami. Zakładając, że sąd da zielone światło, operacja przejęcia powinna potrwać trzy do czterech miesięcy.


TOP 200