Extreme kupuje od firmy Avaya jej sieciowy biznes

Na rynku IT obserwujemy ostatnio ciągłe przetasowania. Dopiero co informowaliśmy o tym, że HPE przejmuje firmę Nimble Storage, a chwilę po tym przyszło kolejna ważna wiadomość, która zmieni również sporo na tym rynku. Znajdująca się w stanie upadłości firma Avaya znalazła kupca na swój oddział produkujący rozwiązania sieciowe. Jest to Extreme Networks.

Transakcja opiewa na kwotę 100 mln USD. Jak wiadomo firma Avaya ogłosiła w styczniu tego roku upadłość informując jednocześnie, że zamierza ograniczyć produkcję sprzętu, a będzie się starać odbudować biznes koncentrując swoją uwagę na oprogramowaniu i usługach.

Warto przypomnieć, że firma Avaya działa na rynku IT od 2000 roku. Wtedy to grupa pracowników opuściła firmę Lucent Technologies i założyła nowy podmiot: Avaya Inc. Po kilku latach, w 2007 roku, firma trafiła w prywatne ręce.

Zobacz również:

  • Kolejny kraj dołączył do sankcji nałożonych na Chiny

Cała transakcja musi jeszcze zostać zaakceptowana przez sąd zajmujący się upadłościami. Zakładając, że sąd da zielone światło, operacja przejęcia powinna potrwać trzy do czterech miesięcy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200