Exchange Server 2019 - pobierać już można, ale z testowaniem trzeba będzie poczekać

Microsoft udostępnił przedwczoraj najnowszą wersję swojego pocztowego serwera Exchange. I wszystko było by dobrze gdyby nie fakt, że użytkownicy nie mogą go póki co instalować oraz testować. Oprogramowanie Exchange Server 2019 - bo o nim mowa - obsługuje bowiem wyłącznie system Windows Server 2019, którego dystrybucja została czasowo wstrzymana.

Korporacja z dumą umieściła na swoim blogu następującą informację: "Z przyjemnością zawiadamiamy, że finalna wersją naszego pocztowego serwera Exchange Server 2019 jest już dostępna i można ją pobierać z witryny Volume Licensing Service Center. Pobierać może i można, ale z wymienionego wcześniej powodu z testowaniem tego oprogramowania nie ma się co spieszyć. Jest to póki co niemożliwe.

Wersja preview serwera Exchange 2019 (czyli testowa) pojawiła się na witrynach firmy Microsoft w lipcu tego roku. Oprogramowanie to jest jednym z czterech serwerowych produktów związanych z biurowym pakietem Office, których finalne wersje zostały udostępnione użytkownikom kilka dni temu.

Zobacz również:

  • Uprawnienia na Androidzie - jak złączyć bezpieczeństwo z wygodą
  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android
  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11

Pozostałe trzy produkty, to Project Server 2019, Skype for Business Server 2019 i SharePoint Server 2019. Wraz z pakietem Office 2019 stanowią one alternatywę dla chmurowych usług Office 365 bazujących na platformie Azure. Wszystkie te serwery - w przeciwieństwie do serwera Exchange 2019 - można jednak już testować, bowiem są one zgodne również z poprzednikiem serwera Windows Server 2019, czyli z serwerem Windows Server 2016.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200