Europejski rynek oprogramowania ma się dobrze

Według ekspertów firmy analitycznej Context wynika, że w Europie wpływy z dystrybucji oprogramowania rosną niezależnie od spowolnienia gospodarczego. Zdaniem ekspertów w trzecim kwartale 2012 roku łączne wpływy ze sprzedaży rozwiązań aplikacyjnych w Europie były o 4,7% wyższe niż rok wcześniej.

Największe wzrosty sprzedaży oprogramowania zanotowano w Wielkiej Brytanii. W skali całej Europy

najszybciej rosła sprzedaż oprogramowania wirtualizacyjnego. W skali roku sprzedaż takich rozwiązań wzrosła o 22,7%. Zdaniem analityków za rosnącą popularnością takich narzędzi niezmiennie przemawia chęć zwiększenia dostępności rozwiązań IT, a także dążenie do zoptymalizowania stopnia wykorzystania posiadanego sprzętu. "Spodziewamy się, że w niedalekiej przyszłości nastąpi również wzrost zainteresowania oferowanymi w formie usługi rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania sieciami informatycznymi" - mówi Jeremy Davies, dyrektor generalny firmy Context. Wysoki wzrost odnotowano także w kontekście narzędzi wspierających projektowanie graficzne. Sprzedaż takich narzędzi w trzecim kwartale br. była o 34,7% wyższa niż rok wcześniej. Wzrost na poziomie 19,8% zanotowano także w odniesieniu do rozwiązań wspierających zarządzanie projektami. O 16,5% w skali roku wzrosła zaś sprzedaż narzędzi wspierających zarządzanie danymi. Od lipca do końca września spadła natomiast sprzedaż systemów operacyjnych. Zdaniem analityków miało to związek z oczekiwaniem nabywców na najnowszą wersję systemu Windows.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200