Europejska fabryka komputerów Fujitsu przestaje istnieć

Azjatycki gigant technologiczny Fujitsu podjął decyzję o zamknięciu zlokalizowanej w Niemczech fabryki produkującej komputery (czyli jednego z największych tego typu obiektów w Europie) dwa lata temu i wiele na to wskazuje, że pandemia koronawirusa spowodowała iż proces ten uległ ostatnio przyspieszeniu i fabryka została właśnie na dobre zlikwidowana.

Fujitsu

Fabryka firmy Fujitsu – jeden z największych tego typu obiektów w Europie – powstała 33 lata temu w Niemczech (w Augsburgu). Firma produkowała w halach fabrycznych o ogólnej powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych pecety, serwery, systemy pamięci masowej i wchodzące w ich skład komponenty. W szczytowym momencie swojej działalności fabryka – w której pracowało prawie 1,5 tys. osób – produkowała 12 tys. pecetów oraz prawie 10 tys. serwerów i płyt głównych.

Fujitsu zaczęło demontować fabrykę już w zeszłym roku, ale pandemia przyspieszyła ten proces. Dobra wiadomość jest taka, że koncern nie likwiduje całkowicie swojego biznesu w Europie i w Augsburgu funkcjonować będzie dalej jego biuro oraz oddział zajmujący się serwisowaniem sprzętu, a produkcja niektórych komputerowych komponentów zostanie przeniesiona do różnych europejskich partnerów firmy, np. do Czech.

Zobacz również:

Nie zmienia to jednak faktu, że jedna z największych fabryk sprzętu komputerowego w Europie przestaje właśnie w tych dniach funkcjonować i przechodzi do historii.


TOP 200