Europejska chmura Oracle

Oracle urchamia nową chmurę EU Sovereign Cloud, zlokalizowaną w całości w Unii Europejskiej i oddzieloną od innych regionów chmury Oracle. Ma to zapewnić klientom jeszcze większa kontrolę nad danymi i zgodność z regulacjami.

fot. mat. prasowe

Nowy suwerenny region chmurowy Oracle EU Sovereign Cloud jest już dostępny dla przedsiębiorstw. To jedna z pierwszych ofert chmurowych zaprojektowanych z myślą o zastosowaniu wyłącznie w UE. Chmura jest zlokalizowana w całości w UE, obsługiwana przez personel rezydujący w UE i podmioty prawne zarejestrowane w UE. W ramach strategii rozproszonej chmury OCI, EU Sovereign Cloud zapewnia nową opcję pomagającą spełnić wymogi regulacyjne, uzupełniając strategie Oracle dotyczące chmury hybrydowej i dedykowanej.

Oracle EU Sovereign Cloud nadaje się do hostowania systemów firm cyfrowych działających w branżach podlegających ścisłym regulacjom. Klienci posiadający dane i aplikacje, które są wrażliwe, regulowane lub mają strategiczne znaczenie regionalne, a także obciążenia, które podlegają wytycznym i wymogom UE w zakresie suwerenności i prywatności danych, takim jak ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO), mogą teraz przenieść się do chmury.

Zobacz również:

  • Większa wydajność nie oznacza większego TCO
  • Procesory graficzne Nvidia H100 Tensor Core w Oracle Cloud
  • Polski UODO rozpatruje skargę dotyczącą działania bota ChatGPT

"Krajobraz technologiczny Unii Europejskiej zmienił się diametralnie ze względu na rosnące znaczenie ochrony danych i lokalizacji, co prowadzi do zwiększonego zapotrzebowania na suwerenne rozwiązania chmurowe, które mogą bezpiecznie przechowywać wrażliwe dane klientów i być zgodne z przepisami - takimi jak RODO" - powiedział Richard Smith, wiceprezes Oracle ds. rozwiązań technologicznych w regionie EMEA. "Naszym celem jest dotarcie do klientów na każdym etapie ich podróży w chmurze, a dzięki Oracle EU Sovereign Cloud klienci z branż podlegających ścisłym regulacjom, czy specyficznym przepisom obowiązującym w niektórych krajach, mogą teraz przyspieszyć swoje strategie chmurowe".

Chmura jest dostępna dla klientów we wszystkich 27 państwach członkowskich UE, oferuje ponad 100 usług chmurowych dostępnych w chmurze publicznej Oracle bez dodatkowych opłat za funkcje suwerenności i z tymi samymi umowami SLA dotyczącymi wydajności, zarządzania i dostępności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200