Ethernet 400 Gb/s – Cisco podkręca tempo

Cisco poszerza ofertę o szerokopasmowe przełączniki Ethernet 400 Gb/s prezentując dwie nowe linie takich urządzeń. Są to przełączniki linii Nexus 9000 (przeznaczone dla dużych sieci korporacyjnych) i przełączniki klasy hyperscale należące do linii Nexus 3400-S.

Cisco jest już trzecią dużą firmą, która poszerzyła w ostatnich miesiącach swoje oferty o tego rodzaju urządzenia. Wcześniej zrobiła to firma Juniper, a w ostatnich tygodniach firma Arista. Użytkownik mają obecnie do dyspozycji cztery nowe przełączniki produkowane przez Cisco. Dwa z nich należą do linii Nexus 900 (9316D-GX i 93600CD-GX), a dwa pozostałe do linii 3400-S (Nexus 3432D-S i Nexus 3408-S).

Cisco twierdzi, że jej przełączniki 400 Gb/s nadają się idealnie do zarządzania centrami danych świadczącymi usługi WWW, 5G oraz obsługującymi rozbudowane środowiska IoT (internet rzeczy). Warto tu zwrócić uwagę szczególnie na dynamiczny rozwój środowisk IoT. Eksperci przewidują bowiem, że do końca tej dekady na całym świecie funkcjonować będzie od 20 do 30 mld urządzeń podłączonych do sieci IoT. Generowany przez nie ruch będzie tak duży, że poradzić sobie z nim mogą wyłącznie przełączniki 400 Gb/s.

Zobacz również:

  • Hawe Telekom rozbudowuje sieć światłowodową
  • Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie z nową infrastrukturą sieciową Cisco

Jeśli chodzi o środowiska 5G, to w 2021 roku użytkownicy będą posiadać co najmniej 25 mln mobilnych urządzeń zawierających taki interfejs.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200