Erotyka i P2P popularyzują broadband

W ciągu minionego roku liczba łączy szerokopasmowych wzrosła o 136% - głównie dzięki popularności sieci P2P, serwisów erotycznych oraz muzycznych - wynika z raportu opublikowanego przez Nielsen/Netratings.

Badanie dotyczy okresu od maja 2002 do kwietnia 2003 r. "Sektor rozrywki przeznaczonej dla dorosłych odnotował wyraźny wzrost we wszystkich krajach europejskich - europejskich wyjątkiem Włoch, gdzie, co warto wspomnieć, liczba łączy szerokopasmowych jest jedną z niższych niższych Europie" - czytamy w raporcie.

Bardzo dużą popularnością w ciągu ostatnich 12 miesięcy cieszyły się również darmowe serwisy bezpośredniej wymiany plików - takie jak KaZaA, czy Groskter. Najwyraźniej, bo aż trzykrotnie, liczba osób korzystających z szerokopasmowego dostępu do Internetu zwiększyła się w Wielkiej Brytanii (do 3,7 mln użytkowników). Na kolejnych miejscach znalazły się Francja (wzrost o 39%), Hiszpania (37,2%) oraz Holandia - gdzie liczba użytkowników broadbandu zwiększyła się 36,6%.

Zobacz również:

Z raportu możemy się również dowiedzieć, że jeżeli to tempo zwiększania się liczby szybkich łączy utrzyma się przez kolejne 12 miesięcy, to za rok w Europie będzie w sumie 53 mln użytkowników broadbandu - czyli tylko o 5 mln mniej niż w USA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200