Ernst & Young na rynku elektronicznej księgowości

Klienci działu usług księgowych warszawskiej firmy doradczej Ernst & Young mają możliwość prowadzenia swoich ksiąg rachunkowych przez Internet.

Klienci działu usług księgowych warszawskiej firmy doradczej Ernst & Young mają możliwość prowadzenia swoich ksiąg rachunkowych przez Internet.

Po wdrożeniu nowej wersji oprogramowania Exact Globe for Windows dla rozwiązania Accounting On-line przez Exact Software, klienci, po zalogowaniu się z przeglądarki internetrowej do serwera w firmie Ernst & Young, będą mogli oglądać, dodawać i modyfikować dokumenty księgowe w ramach przydzielonych uprawnień. Dowolne wydarzenie gospodarcze szybko znajdzie w ten sposób swój ślad w dokumentacji, dając pełny obraz finansów tak firmie prowadzącej księgowość, jak i klientowi. Ernst & Young kieruje tę usługę do średnich firm liczących od kilkunastu do 100 pracowników i generujących od kilkuset do kilku tysięcy dokumentów miesięcznie. Doradcy firmy oceniają, że uruchomienie systemu u klienta zwróci mu się po 2 lub 3 miesiącach. Dotąd około połowy kosztów obsługi klienta pochłaniało wprowadzanie dokumentów księgowych, prowadzone przez Ernst & Young. Teraz dokumenty generowane przez klienta w wersji elektronicznej będą mogły być automatycznie wprowadzane do systemu księgowego. W pierwszej kolejności dotyczy to dokumentów sprzedaży, a w dalszej – także dokumentów zakupu, przekazywanych między kontrahentami w wersji elektronicznej.

System Exact w wersji SQL działa w Ernst & Young pod kontrolą systemu Windows 2000 Server Edition. Platformę sprzętową, wspólną dla wszystkich użytkowników i dla wewnętrznych potrzeb firmy stanowi serwer wyposażony w dwa procesory Pentium III Xeon 700 MHz z 1 MB pamięci podręcznej każdy, 4 GB RAM i 108 GB.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200