Ericsson zawiesza definitywnie swoją działalność w Rosji

Pod koniec lutego tego roku szwedzka firma telekomunikacyjna wstrzymała dostawy wszystkich swoich produktów do Rosji. Obecnie Eissson poszedł jeszcze dalej i poinformował, że mając na uwadze ostatnie wydarzenia w Ukrainie, firma podjęła decyzję o całkowitym zawieszeniu – i to ze skutkiem natychmiastowym – całej swojej działalność biznesowej w Rosji na czas nieokreślony.

W opublikowanym z tej okazji komunikacie czytamy: „Biorąc pod uwagę ostatnie sankcje nałożone na Rosję przez Unię Europejską, zawieszamy bezterminowo całkowicie swoją działalność w tym kraju”. Ericsson informuje jednocześnie, że jego priorytetem będzie teraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim swoim pracownikom w Rosji, którzy z chwilą podjęcia tej decyzji udali się na płatne urlopy.

Licząc się z tym, że decyzja taka odbije się ujemnie na jej przychodach, firma postanowiła uruchomić w pierwszym kwartale tego roku rezerwę finansową w wysokości 900 milionów szwedzkich koron (co stanowi równowartość 87,4 mln euro), przeznaczając je na złagodzenie skutków wycofania się z rynku rosyjskiego.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200