Ericsson rozbudowuje R&D w Polsce

Firma stawia na rozwój swoich jednostek badawczych w Polsce i zamierza zatrudnić w nich w najbliższym czasie 350 kolejnych osób. W placówkach tej firmy pracuje obecnie w Łodzi i Krakowie ponad 1700 osób i jest to drugie tego typu centrum Ericssona w Europie po macierzystej placówce w Szwecji.

Ericsson

Wśród osób poszukiwanych do rozwoju technologii mobilnych są głównie programiści, architekci systemów, testerzy jak również szefowie projektów. Dzisiaj razem z Prezydent Miasta Łodzi odbyła się konferencja na temat planów rozwoju centrum R&D firmy Ericsson.

„W naszym Centrum R&D w Łodzi i w Krakowie zatrudnimy osoby z doświadczeniem w sektorze telekomunikacyjnym. W naszych projektach wykorzystujemy rozwiązania oparte o technologie C++, Java, .Net, Erlang oraz Python, a także Golang, Groovy, czy też technologię Cloud. Do zespołów pracujących nad rozwojem sieci od 2G do 6G przyjmujemy kolejnych programistów i testerów”, mówi Stefan Znarowski, nowy szef centrum R&D firmy Ericsson.

Zobacz również:

  • W tym kraju obserwuje się ostatnio największy wzrost zainteresowania sieciami VPN
  • SUSE ma pierwszego partnera Platinum w Polsce
  • Technologia 5G wkracza do kosmosu

Ericsson w Polsce współpracuje też ze środowiskiem akademickim, start-upami, przedsiębiorstwami i operatorami telekomunikacyjnymi, aby umożliwić pierwszym branżom w Polsce wdrożenie nowych produktów i usług opartych na technologii 5G

Obecnie inżynierowie z polskiego centrum R&D firmy Ericsson mają do czynienia nie tylko z technologiami 4G i 5G. Cały czas funkcjonują sieci komórkowe starszych generacji, które również potrzebują wsparcia. Jak podkreśla Stefan Znarowski z firmy Ericsson, największą różnicą przy oprogramowaniu dla każdego standardu G jest jego cykl życia. Firma myśli też o przyszłości i rozpoczyna prace nad technologią 6G.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200