Ericsson przejmuje kanadyjskiego dostawcę oprogramowania dla operatorów telekomunikacyjnych

Ericsson poinformował o przejęciu kanadyjskiej firmy ConceptWave, która ma centralę w Toronto i zatrudnia 170 pracowników. Przejęta firma została założona w 2000 roku i opracowała wysokiej klasy oprogramowanie, przeznaczone głównie dla operatorów telekomunikacyjnych.

Przejęcie ConceptWave uzupełnia i wzmacnia ofertę firmy Ericsson w segmencie systemów wspomagających eksploatację i działalność biznesową (Operations & Business Support Systems — OSS/BSS) poprzez dodanie do niej rozwiązań Order Management i Product Catalog. Ułatwiają one operatorom sieci między innymi dostosowywanie ofert dla użytkowników i zarządzanie przychodami.

$"Występuje tendencja do większej personalizacji usług — użytkownicy chcą mieć możliwość kupowania usług telekomunikacyjnych dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Stawia to wysokie wymagania operatorom telekomunikacyjnym, którzy muszą być w stanie oferować elastyczne zestawy produktów z dostosowanymi cenami. Pod tym względem rozwiązania firmy ConceptWave i kompetencje jej pracowników w istotnym stopniu podnoszą atrakcyjność naszej oferty" - powiedziała Elisabetta Romano, dyrektor ds. systemów OSS w dziale rozwiązań wspomagających jednostki organizacyjne firmy Ericsson.

Centrala ConceptWave znajduje się w Toronto. Aktualnie firma zatrudnia 170 pracowników. Ma klientów w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji. Transakcja została sfinalizowana z chwilą jej podpisania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200