Ericsson organizuje konkurs na aplikację ułatwiającą życie w mieście

Ericsson Application Awards 2013 to konkurs dla programistów, przedsiębiorstw i każdego, kto ma pomysł na aplikację ułatwiające życie w mieście. Zwycięzca otrzyma 25 tys. euro.

W tegorocznym konkursie przewidziano dwie kategorie uczestników — studenci oraz małe i średnie przedsiębiorstwa (zatrudniające mniej niż 100 pracowników). Tematem są aplikacje ułatwiające życie w mieście (Apps for City Life). Mają one pomóc w urzeczywistnieniu wizji firmy Ericsson — czyli społeczeństwa sieciowego, w którym dzięki urządzeniom mobilnym, komunikacji szerokopasmowej, przetwarzaniu w chmurze oraz aplikacjom i usługom można połączyć ze sobą wszystko i wszystkich.

Zadaniem uczestników jest opracowanie związanej z tym tematem aplikacji działającej na platformie Android. W zeszłym roku zwycięzcą w kategorii prac zgłoszonych przez przedsiębiorstwa została aplikacja mobilna przeznaczona dla służby zdrowia, opracowana w Kenii. Pierwsze miejsce w kategorii prac studenckich przyznano aplikacji do malowania i komunikacji przez czat, opracowanej w Chinach. I wreszcie nagrodę "Technologia w służbie dobra" (Technology for Good) zdobyła platforma medyczno-społecznościowa zapewniająca dostęp do informacji medycznych, opracowana w Egipcie. Łącznie w konkursie wzięły udział 143 zespoły z przeszło 50 krajów. Zgłoszono 242 pomysły, materiały ilustracyjne wideo i aplikacje — aż dwukrotnie więcej niż w poprzednim roku.

Zobacz również:

  • Slack zbiera dane użytkowników do trenowania modeli AI bez pytania o zgodę

W tym roku w każdej kategorii zostanie przyznanych kilka nagród. Za pierwsze miejsce nagroda w wysokości 25 000 EUR, za drugie miejsce - 10 000 EUR, a za trzecie miejsce - 5000 EUR. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie, powinny wysłać aplikację zawierającą wideo demonstracyjne oraz działający prototyp aplikacji do 28 lutego 2013.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200