Ericsson obcina zatrudnienie - prace straci 1400 osób

Agencja Reutersa przekazała najnowsze plany dotyczące zwolnień giganta z sektora telekomunikacyjnego - szwedzkiej firmy Ericsson.

Ericsson to jedna z największych firm telekomunikacyjnych produkujących sprzęt niezbędny do działania sieci komórkowych. Szwedzki gigant technologiczny zamierza wprowadzić program redukcji zatrudnienia, który rozpocznie się w rodzimym kraju. W samej Szwecji pracę stracić ma 1400 pracowników. Według agencji Reutersa jest to część szerszego planu redukcji kosztów i zwolnień w lokalizacjach na całym świecie.

Siedziba Ericssona w Szwecji
Źródło: ericsson.com

Siedziba Ericssona w Szwecji

Źródło: ericsson.com

Firma ogłosiła już plany cięcia budżetu, które mają pozwolić zaoszczędzić 9 miliardów koron, co przekłada się na około 880 milionów dolarów. Celem jest wdrożenie planu i wygenerowanie oszczędności do końca 2023 roku. Firma jako powód zmian podaje spowolnienie popytu na wybranych rynkach, głównie w Ameryce Północnej.

Zobacz również:

  • Wielka dziura w odporności

Dalsze redukcje zatrudnienia obejmujące łącznie kilka tysięcy etatów zostaną ogłoszone w ciągu najbliższych dni. Informacje te zostały potwierdzone agencji Reuters przez dwa, niezależne źródła bliskie producenta.

Ostatnie zauważalne redukcje zatrudnienia Ericsson przeprowadził w 2017 roku, kiedy to zwolniono tysiąc pracowników oraz zmodyfikowano schemat funkcjonowania organizacji. firma skupiła się na badaniach i innowacjach, aby wyjść z finansowego dołka.

Zwolnienia z 2023 roku poprzedzono rozmowami ze związkami zawodowymi. Rzecznik powiedział, że firma planuje ugody z pracownikami i odejście na zasadach dobrowolnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200