Ericsson kończy definitywnie działalność w Rosji

Po wcześniejszej, kwietniowej decyzji o wycofaniu się z Rosji, szwedzki gigant technologiczny zdecydował się obecnie sprzedać swój rosyjski oddział zajmujący się obsługą klientów.

Grafika: EWricsson

Zostanie on przejęty przez lokalną firmę, która została założona przez osoby pracujące do tej pory w jego filii działającej w tym kraju. Transakcja przewiduje, że do rosyjskiej firmy przejdzie ok. 40 pracowników firmy Ericsson, jak również pewne aktywa używane do obsługi klientów. Rosyjska firma obsługująca klientów Ericssona nie będzie się zajmować sprzętem, oprogramowaniem ani żadnymi usługami świadczonymi operatorom telefonii komórkowej działającym w Rosji.

Po inwazji na Ukrainę Ericsson zawiesił całkowicie swoją działalność biznesową w Rosji, wstrzymując dostawy sprzętu oraz oprogramowania podmiotom gospodarczym działającym w Rosji. W efekcie w kwietniu tego roku około 400 pracowników firmy Ericsson w Rosji zostało zwolnionych. Mając wtedy na uwadze, że krok taki obniży jej przychody, firma postanowiła uruchomić rezerwę finansową w wysokości prawie 90 mln euro, która ma złagodzić skutki wycofania się z rynku rosyjskiego.

Zobacz również:

Wchodząc w następny, 2023 rok Ericsson zapowiada, że jego aktywność w Rosji zostanie zredukowana do minimum, właściwie zamrożona Jednak podmiot prawny należący do firmy Ericsson będzie nadal zarejestrowany, ale tylko po to aby ostatecznie zakończyć proces likwidacji jej całego biznesu w Rosji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200