Ericsson będzie zarządzał siecią Orange w Szwajcarii

Ericsson podpisał pięcioletnią umowę na zarządzanie siecią Orange w Szwajcarii. Umowa Managed Services obejmuje wszystkie operacje Orange na terenie Szwajcarii, w tym zarządzanie siecią, prace konserwacyjne w terenie oraz zarządzanie częściami zamiennymi.

Powierzenie zarządzania siecią firmie zewnętrznej ma pomoże Orange w zwiększeniu dostępności i pojemności sieci przy równoczesnym obniżeniu jej kosztów operacyjnych. "Nasza współpraca pomoże Orange w polepszeniu jakości sieci oraz odciążeniu zasobów, które będą mogły skupić się na głównym celu firmy, tj. świadczeniu użytkownikom nowatorskich usług. Z kolei Ericsson umocni się na pozycji lidera w zakresie usług zarządzanych zarówno w Europie, jak i na całym świecie" - komentuje podpisanie umowy Anders Runevad, dyrektor firmy Ericsson na region Europy Zachodniej i Środkowej. Ericsson podpisał ponad 300 umów Managed Services w ponad 100 krajach.

Zobacz również:

  • Ericsson dostarczy komponenty radiowe dla sieci LTE450 w polskiej energetyce
  • Nowe technologie są koniecznym warunkiem rozwoju
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200