EraInternet i EraWAP

Operator komórkowy sieci Era udostępnił internetowe usługi "EraInternet i EraWAP", przyspieszające dostęp do Internetu przy użyciu technologii pakietowej transmisji GPRS ($General Packet Radio Services$).

Operator komórkowy sieci Era udostępnił internetowe usługi "EraInternet i EraWAP", przyspieszające dostęp do Internetu przy użyciu technologii pakietowej transmisji GPRS (General Packet Radio Services).

Dzięki nim użytkownicy płacą za rzeczywistą ilość wymienionych danych, a nie za czas połączenia z siecią. Dotychczas przy korzystaniu z WAP w technologii GSM użytkownicy ponosili opłaty naliczane za czas połączenia, a więc płacili również wówczas, gdy nie uzyskali żadnych informacji z odwiedzanego serwisu. Podobna sytuacja pojawiała się przy ściąganiu stron internetowych do komputera przenośnego przez telefon komórkowy.

Zobacz również:

  • Uprawnienia na Androidzie - jak złączyć bezpieczeństwo z wygodą

Nowe usługi "EraInternet i EraWAP" pozwalają na wyeliminowanie wszystkich tych niedogodności, podnosząc przy okazji szybkość transmisji. W ramach obu usług zmieniono sposób taryfikacji: koszt usługi uzależniony jest od ilości ściągniętych danych lub plików, a nie od czasu połączenia. Aktywacja usługi EraInternet jest bezpłatna, za dostęp do niej użytkownik nie płaci abonamentu. Taryfikacji podlega jedynie ilość wymienionych danych. Za dostęp do stron WAP z nieograniczonym czasem korzystania abonenci usługi płacą ryczałtową opłatę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200