Epson w wielkim formacie

Epson wprowadza na rynek dwa nowe modele wielkoformatowych drukarek - Stylus PRO 9600 i Stylus PRO 7600.

Epson w wielkim formacie

Epson SP9600

Obie drukarki wykorzystują tusze UltraChrome oraz dodatkowy, siódmy barwnik o nazwie "jasna czerń" pozwalający uzyskać płynną gradację tonalną na wydrukach czarno-białych i kolorowych, oraz opcjonalny barwnik "czerń matowa", przeznaczony do drukowania na papierze matowym.

Zdaniem producenta, dzięki możliwości druku na odpowiednich nośnikach w rozdzielczość do 2880 x 1440 dpi, obie drukarki mogą służyć do szerokiej gamy zastosowań, począwszy od profesjonalnej grafiki portretowej i komercyjnej fotografii, poprzez drukowanie próbek, aż po grafikę reklamową i artystyczną.

Zobacz również:

  • Drukarka laserowa kolorowa - co kupić i dlaczego?
  • Niebezpieczna usługa Windows Print Spooler

Epson Stylus PRO 9600 pozwala drukować na nośnikach o szerokości do 1118 mm. W razie potrzeby, możliwy jest druk bez pozostawiania niezadrukowanego marginesu – na całej szerokości (do 1118 mm) arkusza czy papieru z roli. Oprócz uchwytu na rolki papieru (maks. 45 m długości), drukarkę Stylus PRO 9600 wyposażono w automatyczny podajnik arkuszy o formatach od A3 do B0+.

Niewiele mniejszy model Stylus PRO 7600 potrafi obsługiwać nośniki do 24 cali (610 mm) i może drukować nie pozostawiając marginesu na papierze z rolki o tych właśnie wymiarach. Podajnik akceptuje papier o rozmiarach od A4 do A1+.

Wygodnym elementem obu drukarek jest automatyczna gilotyna do papieru z roli wraz z koszem odbiorczym, dzięki czemu można zlecić urządzeniu drukowanie prac np. w nocy. Ponadto urządzenia potrafią drukować na tekturze i podobnych materiałach o grubości do 1,5 mm.

Sugerowana cena detaliczna netto to 6700 EUR za Stylusa PRO 9600 i 3200 EUR za model Stylus PRO 7600.

Więcej informacji:

http://www.epson.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200