Epicor wprowadza na rynek kolejną generację systemu ERP

Przedstawiciele producenta zapewniają, że funkcje wprowadzone w nowej generacji systemu Epicor ERP mają na celu przede wszystkim podniesienie komfortu użytkowania i efektywności pracy z systemem. Łączna skala usprawnień sięga ok. 300 zmian w funkcjonalności oprogramowania. Usprawnienia dotyczą także wydajności oprogramowania.

Przedstawiciele firmy Epicor podkreślają, że wprowadzone zmiany przekładają się też na istotne zwiększenie wydajności systemu. W niektórych zastosowaniach nowa wersja oprogramowania Epicor ERP ma pozwalać na realizację tych samych zadań w czasie nawet siedmiokrotnie krótszym niż poprzednia generacja systemu. "Pewne elementy aplikacji zaprojektowaliśmy od postaw, inne zostały zmodernizowane, tym samym dopasowując funkcjonalność oprogramowania do wymagań współczesnych przedsiębiorstw" - zapewnia Paul Farrell, wiceprezes ds. badań i rozwoju w firmie Epicor. Z kolei usprawnienia na poziomie technologii oraz większa standaryzacja oznaczać mają również uproszczenie projektów wdrożeniowych oraz zwiększenie elastyczności oprogramowania. W skład oprogramowania opartego na środowisku Epicor 9 wchodzi również nowy moduł wspierający zarządzanie łańcuchem dostaw i przepływem towarów między magazynami.

To pierwsza tak poważna aktualizacja oprogramowania firmy Epicor od czasu przejęcia spółki przez brytyjski fundusz inwestycyjny Apax Partners. Niedługo po sfinalizowanej w rok temu transakcji firma Epicor została połączona ze spółką Activant Solutions. Nastąpiły również liczne zmiany kadrowe. Stanowisko dyrektora generalnego spółki objął Pervez Qureshi, wcześniej prezes i dyrektor generalny Activant Solutions. Połączona z firmą Epicor spółka specjalizowała się w rozwiązaniach dla handlu, dystrybucji oraz sektora usług profesjonalnych. W jej ofercie znajdowały się m.in. narzędzia wspierające zarządzanie łańcuchem dostaw i systemy analityki biznesowej. Przedstawiciele kierownictwa firmy Epicor zapowiadają m.in. rozwój flagowego systemu ERP pod kątem zwiększenia jego uniwersalności i przydatności dla branż innych niż przemysłowa.

Zobacz również:

  • Oracle Fusion Cloud ERP w kwadracie Gartnera
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200