Enterasys wprowadza nowy system wykrywania wtargnięć do przełączników

Enterasys Networks udostępnia system wykrywania i zapobiegania włamaniom, o przepustowości 10 Gb/sek., dla swoich przełączników serii Dragon.

Rozwiązanie IDS/IPS współpracuje z Dragon Security Command Console w zakresie zarządzania informacją związaną z bezpieczeństwem i NetSight Automated Security Manager w zakresie reakcji na wtargnięcia i zapobiegania zagrożeniom bezpieczeństwa. System wdrożony w połączeniu z Enterasys Network Access Control, pozwala na identyfikowanie, izolowania i naprawę źródła zagrożeń oraz lokalizowanie szkodliwego ruchu w czasie rzeczywistym.

Enterasys Dragon IDS/IPS wykonuje także porównywanie sygnatur słabych punktów bezpieczeństwa, analizę protokołów, analizę zachowań w sieci oraz analizę ruchu VoIP - drogą przechwytywania pakietów i rekonstrukcji sesji. System dysponuje biblioteką ponad 14 tys. sygnatur zagrożeń, która uaktualniana jest na bieżąco. System obsługuje także bazę danych sygnatur Snort.

Zobacz również:

  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?

Dragon IDS/IPS dysponuje także mechanizmem rozproszonego obchodzenia uszkodzeń. Produkt kosztuje od 175 tys. USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200