Enterasys chroni firmowe systemy VoIP

Firma Enterasys zaprezentowała system bezpieczeństwa o nazwie Enterasys Secure Open Convergence, który chroni przed zagrożeniami firmowe sieci VoIP. Rozwiązanie składa się z oprogramowania oraz bezprzewodowych produktów wytwarzanych przez Enterasys.

Enterasys Secure Open Convergence współpracuje z systemami VoIP oferowanymi przez takie firmy, jak 3Com, Alcatel, Asterisk, Avaya, Cisco, Mitel, NEC , Nortel, Panasonic, Polycom, ShoreTel i Siemens. Nad bezpieczeństwem systemu VoIP czuwają moduły Enterasys NAC (uwierzytelnianie użytkowników i urządzeń VoIP) i Dragon Intrusion Detection/Prevention System (analiza pakietów obsługiwanych przez protokoły H.323 i SIP).

Enterasys informuje, że wchodzące w skład rozwiązania przełączniki, routery i urządzenia bezprzewodowe (a konkretnie ich interfejsy) wspierają opcje bezpieczeństwa oparte na ustalonych wcześniej zasadach, do czego służy oprogramowanie NetSight. Firmowe przełączniki Matrix zawierają mechnizmy, które obsługują i chronią zgodnie z tymi zasadami różne rodzaje sieciowych urządzeń (kamery, telefony i inne).

Zobacz również:

  • Bumblebee: serce całego ekosystemu ransomware
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200