EnginUnity.PL rozpoczęła działalność w Polsce

Firma jest spółką córką amerykańskiej EnginUnity.com, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania do budowy portali internetowych.

Firma jest spółką córką amerykańskiej EnginUnity.com, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania do budowy portali internetowych. EnginUnity.com objęła 49% udziałów w spółce EnginUnity.PL, pozostałe 51% należy do Piotra Melucha i Tomasza Orlika.

<B>Test popularności</B>

Jest to pierwszy oddział firmy w Europie Środkowej i Wschodniej, a drugi na Starym Kontynencie (po Szwajcarii). Zgodnie z umową z EnginUnity.com, polskie biuro ma prawo sprzedawać rozwiązania firmy także w innych krajach regionu. "Plany wejścia na rynki krajów ościennych uzależnione są jednak od popytu na nasze produkty w Polsce" - mówi Piotr Meluch, który został prezesem EnginUnity.PL.

"Chcemy oferować nasze rozwiązania zarówno już istniejącym portalom, które planują rozbudowanie swoich serwisów, jak i tym dopiero powstającym. W ciągu kilku tygodni zakończymy rozmowy z pierwszym klientem, który chce stworzyć portal budowlany" - twierdzi Piotr Meluch. Koszt licencji wszystkich 13 modułów pakietu eModules wynosi 100-150 tys. USD. "Przy wykorzystaniu naszych produktów klient może stworzyć portal w ciągu 1-2 miesięcy" - zapewnia.

Do końca roku EnginUnity.PL zamierza zatrudnić ok. 20 osób, głównie konsultantów i handlowców. W Polsce - oprócz oddziału EnginUnity.com - działa także ośrodek badawczo-rozwojowy WyNpro Solutions. Rozwija on oprogramowanie na potrzeby amerykańskiego partnera.

<B>Portal w częściach i na części</B>

Produkty EnginUnity.PL kierowane są przede wszystkim do przedsiębiorstw zajmujących się tworzeniem stron internetowych, prowadzących domeny i konta internetowe, tworzących sklepy internetowe, ale także firm budujących własne portale. Oprogramowanie EnginUnity.com wykorzystuje jako platformę systemową Windows NT i Windows 2000. Pakiet eModules podzielono na dwa zestawy: Marketplace i Community.

Moduły Marketplace mogą być używane do budowy serwisów handlu elektronicznego. W skład tego zestawu wchodzą aplikacje: eCommerce (sklep internetowy) i eAuction (aukcja internetowa). Natomiast moduły z zestawu Community umożliwiają budowę portalu tematycznego, a także oferowanie usług, takich jak kalendarz (eCalendar), ogłoszenia drobne (eClassiefieds), katalogi (eDirectories), konferencje (eForum), pogawędki (eChat), poczta elektroniczna (eMail), karty z życzeniami (eGreetings), poszukiwanie pracy (eJobs) czy książka telefoniczna (eYellowPages). Natomiast moduł eMySite umożliwia klientom portalu tworzenie własnych stron WWW.

<B>Wsparcie z Polski</B>

Założycielami EnginUnity.com są WyNpro Solutions LLC i Wizcom AG. WyNpro Solutions jest właścicielem kilkunastu spółek internetowych. Firma zatrudnia ok. 300 informatyków, w tym ponad 200 w krajach Europy Środkowej i Wschodniej (m.in. w oddziale w Poznaniu).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200