Energooszczędny monitor LED

Samsung zaprezentował nowy model 19 calowego monitora LED. Koreański producent reklamuje swój nowy wyświetlacz jako urządzenie ekologiczne. Co to znaczy? Nie wykorzystano w nim materiałów szkodliwych dla środowiska, a duży nacisk położono na oszczędzanie energii elektrycznej.

Monitor EX1920W podświetlany jest diodami LED i oferuje maksymalną rozdzielczość 1440x900. Samsung chwali się, że zastosował w nim rozwiązania mające pomóc w ochronie środowiska. W procesie produkcji monitora nie wykorzystano np. ołowiu i rtęci. Urządzenie zużywa około 40% mniej prądu niż zwykłe wyświetlacze. Posiada też automatyczny wyłącznik czasowy, a dzięki opcji Magic Eco użytkownik może wybrać jeden z czterech programów oszczędzania energii - wpływają one na jasność monitora.

Sprzętowa nowość od Samsunga wykorzystuje też funkcje takie jak Magic Angle, Magich Bright i Colour Effect. Pozwalają one zmieniać kąty widzenia, kontrast, jasność i różne efekty kolorystyczne.

Zobacz również:

  • Jeden z ważnych pracowników Apple przechodzi do Samsunga

19 calowy Samsung EX1920W trafił do sprzedaży w cenie 529 złotych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200