Energooszczędne przełączniki firmy D-Link

D-Link wprowadził na rynek zapowiadane od kilku miesięcy energooszczędne przełączniki do budowania sieci komputerowych w technologii Green Ethernet, które pozwalają zaoszczędzić ok. 45% energii w stosunku do tradycyjnych produktów sieciowych.

Energooszczędne przełączniki firmy D-Link
Standardowe produkty zostały zaprojektowane w taki sposób, by obsługiwać zawsze 100 metrów połączenia na każdym z portów. Działają więc z pełną mocą energetyczną, która w rzeczywistych warunkach jest zupełnie zbędna. Dlatego rozwiązanie zastosowane przez D-Link pozwala na zmniejszenie poboru mocy urządzeń sieciowych o 45%.

Przełączniki DGS-1016D i DGS-1024D są wyposażone odpowiednio w 16 i 24 porty i wspierają dwie funkcjonalności. Pierwsza sprawdza czy podłączone do przełącznika komputery (lub inne urządzenia elektroniczne) są włączone. Jeśli nie wykryje połączenia, automatycznie przełącza dany port urządzenia w tryb oczekiwania, znacznie zmniejszając moc niezbędną do jego obsługi. Druga funkcjonalność rozpoznaje długość przewodu łączącego urządzenie z komputerem i automatycznie przydziela moc niezbędną do transmisji danego połączenia sieciowego.

Nowe urządzenia zastępują w ofercie producenta przełączniki o tych samych symbolach. Będą też oferowane w tej samej cenie.

D-Link zapowiada jednocześnie kolejne premiery rozwiązań typu Green Ethernet jeszcze w tym kwartale. W kolejnych miesiącach eko-technologia zostanie zaimplementowana w przełącznikach zarządzalnych, m.in. w serii xStack.


TOP 200