Energis uruchamia usługi międzystrefowe

Operator jako pierwszy w Polsce będzie rozliczać połączenia z dokładnością co do groszy i sekund.

Zgodnie z zapowiedzią Energis Polska rozpoczął dzisiaj (19 listopada) oferowanie połączeń międzystrefowych. Operator jest trzecim niezależnym dostawcą tego typu usług. Dokonywanie połączeń międzystrefowych z wykorzystaniem sieci Energisu jest możliwe poprzez prefiks 1066. Firma kieruje ofertę głownie do przedsiębiorstw. Energis jako pierwszy operator w Polsce, zdecydował się na rozliczanie połączeń dokładnie za czas ich trwania. Rozmowy trwające ponad 1 minutę rozliczane będą z dokładnością do sekund i groszy.

Dotychczas firma przeznaczyła na budowę światłowodowej sieci szkieletowej i Internetowego Centrum Danych ok. 150 mln USD. Tyle samo spółka planuje zainwestować w Polsce w ciągu dwóch najbliższych lat. Energis Polska podobnie jak NOM i Netia otrzymał koncesję na świadczenie telefonicznych usług międzystrefowych w maju br. Udziałowcami przedsięwzięcia są angielskie firmy Energis i National Grid oraz Polskie Koleje Państwowe.

Zobacz również:

  • Te proste wskazówki ułatwiają zadanie rozbudowy firmowej sieci Wi-Fi

Aby skorzystać z usług Energisu, należy z operatorem podpisać stosowną umowę. Minuta połączenia międzymiastowego oferowanego przez Energis kosztuje 49 groszy (z VAT). Operator nie zróżnicował cennika w stosunku do pory dnia i dni tygodnia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200