Encyklopedia Britannica oferuje bezprzewodowy dostęp do swoich zasobów użytkownikom komputerów Palm

Amerykańscy użytkownicy komputerów naręcznych Palm VII mogą bezpłatnie korzystać z zasobów internetowego wydania encyklopedii Britannica.com. W tym celu wydawca znanej encyklopedii udostępnił w ramach...

Amerykańscy użytkownicy komputerów naręcznych Palm VII mogą bezpłatnie korzystać z zasobów internetowego wydania encyklopedii Britannica.com. W tym celu wydawca znanej encyklopedii udostępnił w ramach swojego pierwszego bezprzewodowego serwisu aplikację Britannica Traveler.

Dzięki oferowanemu w ramach nowej usługi mechanizmowi wyszukiwania użytkownicy komputerów naręcznych Palm VII, zapewniających bezprzewodowy dostęp do Internetu na terenie Stanów Zjednoczonych, uzyskują pełny dostęp do zasobów encyklopedii, obejmujących bazę 44 mln haseł.

Przy tworzeniu rozwiązania zastosowano technologię web clipping, która pozwala na pobieranie danych ze stron WWW w formacie przystosowanym do wyświetlania ich na ekranie komputerów Palm. Zdaniem autorów, ma to znacznie przyspieszyć proces bezprzewodowego korzystania z zasobów encyklopedii.

W przyszłości aplikacja Britannica Traveler oferować będzie także funkcję Get Local, pozwalającą na określenie położenia geograficznego użytkownika i automatyczne dostarczanie mu informacji o okolicy, w której się obecnie znajduje.

Oprogramowanie jest dostępne w Internecie na stronach Palm i Britannica.

***

Bezprzewodowy Palm Pilot VII debiutuje na rynku

****

Computerworld wydanie dla Palm

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200