Emigranci Lotusa

Po raz kolejny Lotus Development stara się nakłonić użytkowników cc:Mail do migracji na Notes. Tym razem oferuje im 30% obniżkę cen i narzędzia do migracji.

Po raz kolejny Lotus Development stara się nakłonić użytkowników cc:Mail do migracji na Notes. Tym razem oferuje im 30% obniżkę cen i narzędzia do migracji.

Lotus Development zamierza namówić 14 mln użytkowników oprogramowania komunikacyjnego cc:Mail do migracji na bardziej zaawansowane Notes Domino.

Akcja Lotus Development - nazwana cc:Mail Upgrade Program - ma na celu przekonanie 14 mln dotychczasowych klientów firmy do nowszych rozwiązań Notes Domino. Zagrożeniem dla Lotusa jest to, że może utracić część swojej bazy użytkowników na rzecz producentów konkurencyjnych pakietów komunikacyjnych, zwłaszcza Microsoftu i Novella.

Uciec, ale dokąd

Lotus przygotowuje nową wersję oprogramowania klienckiego cc:Mail 6.3, która ma mieć taki sam interfejs użytkownika i funkcjonalność, jak poprzednie jego edycje. Zaletą oprogramowania klienckiego, które - według Lotusa - ma być oferowane użytkownikom bezpłatnie, będzie jednoczesna obsługa przez serwery cc:Mail i Domino. Pozwoli to administratorom na niezależną migrację i klienckiego.

Oprogramowanie cc:Mail 6.3 pojawi się na rynku w III kwartale br. Obecni użytkownicy oprogramowania komunikacyjnego cc:Mail mogą dokonać aktualizacji do systemu Notes za 25 USD od licencji. Jest to cena o 44 USD niższa niż w normalnej ofercie. Na świecie akcja promocyjna potrwa do 30 września tego roku.

Zdaniem amerykańskich analityków, większość użytkowników zamierza porzucić cc:Mail. Jako jeden z powodów wymieniają to, że starsze wersje produktu nie mają rozwiązanego problemu roku 2000. Dla tych, którzy nie chcą zmieniać systemu, Lotus przygotował Advanced System Pack 8.2. Pakiet rozwiązuje problem zmiany daty w starszych wersjach oprogramowania cc:Mail. Umożliwi on także wysyłanie poczty elektronicznej do nieograniczonej liczby odbiorców, czego nie przewidywały starsze wersje cc:Mail.


TOP 200