Emax rozbudowuje grupę kapitałową

W ubiegłym roku firma przejęła większościowy pakietu akcji w Max Elektronik z Zielonej Góry. Obecnie Emax rozważa możliwość wejścia na giełdę.

Poznański Emax przejął 51% udziałów w Max Elektronik z Zielonej Góry. Przedstawiciele firmy nie wykluczają zwiększenia udziałów w zielonogórskiej spółce. "Jako małej firmie działającej na rynku lokalnym trudno było się nam przebić na rynku ogólnopolskim. Wejście w skład Grupy Emax jest dla nas szansą na duże projekty związane z wdrożeniami systemów CRM, handlu elektronicznego, logistyki czy oprogramowania finansowo-księgowego" - mówią przedstawiciele Max Elektronik. Firma, wraz z Emax prowadzi już kilka wspólnych projektów.

Max Elektronik stworzył systemy wspomagające zarządzanie MAX i MediMAX (dla placówek opieki zdrowotnej). Systemy te zostały zbudowane w oparciu o architekturę trójwarstwową, dzięki czemu mogą być udostępniane przez Internet. Firma tworzy także systemy biblioteczne, finansowo-księgowe i na potrzeby obsługi celno-spedycyjnej. Max Elektronik, jako druga firma w Polsce, uruchomił również Autoryzowane Centrum Javy.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Budowa Grupy Emax rozpoczęła się w 1999 r. Emax zainwestował początkowo we wrocławską spółkę Winuel, specjalizującą się w rozwiązaniach informatycznych dla branży energetycznej. Obok spółki Emax, jest to największy podmiot Grupy. Obecnie w jej skład wchodzi również BI.COM - spółka świadcząca usługi konsultingowe. Ostatnim zakupem jest właśnie Max Elektronik.

Być może kolejne inwestycje zostaną sfinansowane z funduszy pozyskanych z publicznej emisji akcji. Emax złożył już stosowny wniosek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200