Emax rozbudowuje grupę kapitałową

W ubiegłym roku firma przejęła większościowy pakietu akcji w Max Elektronik z Zielonej Góry. Obecnie Emax rozważa możliwość wejścia na giełdę.

Poznański Emax przejął 51% udziałów w Max Elektronik z Zielonej Góry. Przedstawiciele firmy nie wykluczają zwiększenia udziałów w zielonogórskiej spółce. "Jako małej firmie działającej na rynku lokalnym trudno było się nam przebić na rynku ogólnopolskim. Wejście w skład Grupy Emax jest dla nas szansą na duże projekty związane z wdrożeniami systemów CRM, handlu elektronicznego, logistyki czy oprogramowania finansowo-księgowego" - mówią przedstawiciele Max Elektronik. Firma, wraz z Emax prowadzi już kilka wspólnych projektów.

Max Elektronik stworzył systemy wspomagające zarządzanie MAX i MediMAX (dla placówek opieki zdrowotnej). Systemy te zostały zbudowane w oparciu o architekturę trójwarstwową, dzięki czemu mogą być udostępniane przez Internet. Firma tworzy także systemy blioteczne, finansowo-księgowe i na potrzeby obsługi celno-spedycyjnej. Max Elektronik, jako druga firma w Polsce, uruchomił również Autoryzowane Centrum Javy.

Zobacz również:

Budowa Grupy Emax rozpoczęła się w 1999 r. Emax zainwestował początkowo we wrocławską spółkę , specjalizującą się w rozwiązaniach informatycznych dla branży energetycznej. Obok spółki Emax, jest to największy podmiot Grupy. Obecnie w jej skład wchodzi również BI.COM - spółka świadcząca usługi konsultingowe. Ostatnim zakupem jest właśnie Max Elektronik.

Być może kolejne inwestycje zostaną sfinansowane z funduszy pozyskanych z publicznej emisji akcji. Emax złożył już stosowny wniosek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.


TOP 200